Realegerea Maiei Sandu este victoria oamenilor buni. Este victoria cetățenilor din Republica Moldova care știu precis ce vor: în Uniunea Europeană, nu în slujba lui Putin.
Este victoria oamenilor care nu s-au resemnat și care, în ciuda corupției de care s-au lovit, care îi sărăcește, care îi ține captivi să nu evolueze, în ciuda banilor murdari pentru voturi, în ciuda manipulărilor tot mai numeroase, și-au păstrat speranța. Și și-au păstrat încrederea că votul fiecăruia dintre ei înseamnă ceva, poate schimba ceva. Și a schimbat.
E lecția noastră pentru 24 noiembrie.
Decidem atunci ce vrem: să mergem mai departe cu un sistem corupt care de 35 de ani ne otrăvește viața, nu ne dă acces la școală bună lângă casă, la îngrijiri medicale de calitate, la o Justiție care face dreptate sau să schimbăm, pe bune, ce nu merge.
Este o alegere clară pentru turul 2: fie unul dintre cei patru candidați ai sistemului corupt – Ciolacu, Ciucă, Geoană, Simion, patru candidați ai PSD, în fapt – fie Elena Lasconi, singurul candidat onest, din afara sistemului corupt.
De acum înainte, alegerea e a noastră!
#elenalasconi
CMF: 31240009
Citește mai multe pe: https://www.facebook.com/100057026456960/posts/1076484494262422