Federația Română de Fotbal a organizat joi examenul pentru obținerea calității de delegat de joc pentru sezoanele 2025-2026 și 2026/2027. După susținerea examenului, desfășurat la Centrul Național de Fotbal de la Buftea, au fost declarați admiși Potârniche George Liviu, vicepreședintele AJF Vrancea, și Dan Chiriac – secretarul general al AJF Vrancea.
Examenul a constat într-un test grilă cu 30 de întrebări din ROAF, Regulamentul Disciplinar și Legea 4. Cei doi au…
?xml>
Citește mai multe pe: https://www.vrancea24.ro/vrancea-are-doi-delegati-de-joc-la-federatia-romana-de-fotbal/