Video Studenții au ieșit în stradă pentru că guvernul vrea să le scadă bursele. „Mă mai întrebi de ce vreau să plec din ţară?” 0 By stirilenationale on July 22, 2025 Educație Distribuie Facebook Twitter Email WhatsApp Alianţa Naţională a Organizaţiilor… Citește mai multe pe: https://www.digi24.ro/stiri/actualitate/studentii-ies-azi-in-strada-pentru-ca-guvernul-vrea-sa-le-scada-bursele-3300675 Similar Articles TEST r Studenții cer Guvernului să nu le scadă bursele și să continue investițiile în educație. Nou apel la o zi după protestele din țarăDateJune 30, 2025In relation toEducațieAbandonul universitar: Bursele sociale pentru studenții care își plătesc studiile sunt facultative pentru unele universitățiDateMarch 21, 2025In relation toB ActualitateMinistrul Bogdan Ivan dă asigurări că gazele nu se scumpesc. Cum vrea să scadă preţul la energie electricăDateAugust 28, 2025In relation toPolitică
Video Olimpicii internaționali ai României sunt premiați, dar nu primesc burse: „Mă gândesc să plec, sunt multe opțiuni în străinătate”
Cursul opţional „Ora cu şi pentru animale” va fi introdus în şcoli în toată țara. Ce vor învăța elevii
Exclusiv Daniel David: E nevoie de Inteligența Artificială în școli, dar nimeni nu i-a învățat pe elevi că acele informații trebuie verificate
Video Structura anului școlar 2026-2027: Ce se schimbă în calendarul cursurilor. Programul complet al elevilor
Exclusiv Ce crede ministrul Educației Daniel David despre interzicerea rețelelor sociale pentru copii: „Tehnologia este aici să rămână”
Programele simulărilor pentru Evaluarea Națională și Bacalaureat 2026: Calendar complet și materiile la care vor susține elevii examene
Video Lecții de matematică cu milioane de vizualizări pe internet. Cum reușesc două profesoare tinere din Iași să îi atragă pe elevi
Vacanța de schi pentru elevii din București și Ilfov. Județele care încheie perioada liberă din februarie 2026
Ministerul Educaţiei premiază olimpici şi profesori pentru performanţele internaţionale. Ce sume vor primi
Premierul aduce în discuție obligarea medicilor să profeseze în România un număr minim de ani imediat după rezidențiat