Un singur centru de sacrificare a mieilor are aprobarea DSVSA

0

În contextul apropierii Sărbătorilor Pascale, Direcția Sanitar-Veterinară și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Dâmbovița a decis să mențină centrele de sacrificare a mieilor în județ, pentru a permite locuitorilor să respecte tradiția consumului de carne de miel în această perioadă.

Directorul executiv al instituției, Sandu Tolea, a declarat că, până în prezent, doar un singur centru de sacrificare a fost solicitat și aprobat, acesta fiind situat în comuna…

Citește mai multe pe: https://jurnaldb.ro/un-singur-centru-de-sacrificare-a-mieilor-are-aprobarea-dsvsa/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version