FCSB a învins-o pe UTA, scor 1-0, în etapa a 23-a a SuperLigii. Florin Tănase a marcat singurul gol al meciului, în minutul 63, din lovitură de la 11 metri.
Meciul de la Arad a început cu o ratare a lui Daniel Popa, în minutul 5. După o primă repriză mai multe pe contre, partea a doua a jocului a fost mai animată.
În minutul 62, FCSB a primit penalty, după un fault al lui Dussaut la Musi, în marginea careului mic. Flueran a acordat lovitură de la 11 metri după…
Citește mai multe pe: https://www.ziardambovita.ro/targovisteanul-florin-tanase-a-adus-3-puncte-campioanei/
