Uniunea Județeană SANITAS Dâmbovița informează că, la nivel național, Federația SANITAS din România a decis inițierea procedurilor pentru declanșarea conflictului colectiv de muncă în sectoarele Sănătate și Asistență Socială, în urma eșuării negocierilor cu Guvernul privind reducerea fondului de salarii.
Decizia a fost anunțată după ședința Consiliului Național Tripartit, desfășurată joi, 6 februarie 2026, la care au participat reprezentanții Federației…
Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2026/02/06/sanitas-dambovita-incep-procedurile-pentru-declansarea-conflictului-colectiv-de-munca-in-sanatate-si-asistenta-sociala/
