Vremea continuă să fie mai caldă decât ar fi normal în această perioadă, potrivit celei mai recente prognoze publicate de meteorologii de la Administrația Națională de Meteorologie (ANM). În dimineața zilei de vineri vom avea ceață cu nori joși în zonele de relief înalte, mai ales prin centrul și estul țării, dar apoi va fi soare și temperaturile vor fi ușor mai ridicate față de normalul celei de-a doua jumătate a lunii octombrie. Valorile maxime vor fi cuprinse între 15 și 21 de grade Celsius. Prin sudul Banatului vântul se va menține mai activ. Valorile maxime vor fi cuprinse între 15 și 21 de grade Celsius. Prin sudul Banatului vântul se va menține mai activ. Pe parcursul zilei, cerul va fi variabil, cu unele înnorãri în sud-vest, însã probabilitatea pentru ploi slabe sau burniţã va fi redusã, iar noaptea, în cea mai mare parte a ţãrii, cerul va fi mai mult senin.
Trending
- Elena Lasconi 2026-06-25 08:19:29:
- Mircea Geoană 2026-06-25 09:23:49:
- Elena Lasconi 2026-06-24 15:02:45:
- Elena Lasconi 2026-06-24 10:15:02:
- Elena Lasconi 2026-06-20 12:32:17:
- Elena Lasconi 2026-06-17 09:17:33:
- Elena Lasconi 2026-06-16 10:25:05:
- Numirea lui Adrian Vestea ca prim ministru desemnat fara consultarea PNL