Un profesor pensionar de 72 de ani de la Liceul Tehnologic de Transporturi Auto din Târgoviște a fost agresat, la începutul săptămânii trecute, de un elev de clasa a IX-a în timpul unei ore. Cadrele didactice au solicitat intervenția autorităților, iar profesorul a fost transportat la spital pentru îngrijiri medicale.
Elevul, în vârstă de 15 ani, a fost reținut de polițiști și este cercetat într-un dosar penal pentru lovire sau alte violențe. „La data de 9 octombrie,…
Citește mai multe pe: https://jurnaldb.ro/profesor-din-targoviste-agresat-la-ore-de-un-elev-de-15-ani/