România ar putea spune „adio”, începând cu anul viitor, produselor din pește congelate importate de la mari distanțe. În Marea Neagră, vor fi amenajate primele ferme marine, o inițiativă care promite să aducă pe mesele românilor pește și fructe de mare proaspete, produse local. Ministrul Mediului, Mircea Fechet, a anunțat că 60 de hectare de ape interioare și teritoriale (din 166 disponibile) au fost adjudecate în cadrul unor licitații organizate de Apele…
Citește mai multe pe: https://evz.ro/produsele-congelate-care-dispar-din-romania-totul-va-fi-proaspat.html