Patru gorjeni au triumfat alături de România U17

0

România U17 a reușit să câștige a doua ediție a turneului internațional de baschet pentru tineret Mastercard Rising Stars. Evenimentul a avut loc la BTarena din Cluj-Napoca.  Întrecerea sportivă  a fost  organizată de Federația Română de Baschet în parteneriat cu Mastercard. Patru gorjeni au contribuit la succesul naționalei de tineret, care a fost condusă de antrenorul din Târgu Jiu, Alexandru Gliga.
Pe parchet s-a aflat și Octavian Badea-Miss, tânăr baschetbalist…

Citește mai multe pe: https://www.gorjeanul.ro/patru-gorjeni-au-triumfat-alaturi-de-romania-u17/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version