Baschetbaliștii Tudor Șomăcescu și Mihnea Vlaicu se pregătesc să participe, alături de naționala U20 a României, la Memorialul ,,Vigilio De Silvestro”.
Este vorba despre un turneu internațional de baschet pentru tineret, care se află la a 23-a ediție.
Evenimentul, numit și Trofeo Bepi Meneghin, se va desfășura în perioada 27-29 iunie în Domegge di Cadore.
Tricolorii se pregătesc pentru participarea la Campionatul European de Baschet Masculin Divizia A, în perioada 12-20…
Citește mai multe pe: https://www.gorjeanul.ro/doi-gorjeni-alaturi-de-nationala-romaniei-in-italia/