România este într-o situație absolut paradoxală, în care încearcă să termine anul acesta cu un deficit de 8,4%, cumva cu resurse sau cu spațiu fiscal aproape inexistent, dar în același timp stă pe un munte de bani europeni, a declarat, marți, la o conferință de specialitate, ministrul Investițiilor și Proiectelor Europene, Dragoș Pîslaru. ‘Suntem într-un moment în care vorbim despre ambiția României de a-și găsi locul firesc în Europa prin forța propriului capital…
Citește mai multe pe: https://www.ziaruldevrancea.ro/special/economic/mozaic-Stiri-economice-pislaru-romania-sta-pe-un-munte-de-bani-europeni
