Kelemen Hunor, lideul UDMR, susține că un potențial Prim-Ministru al României ar putea fi Marcel Ciolacu, dar doar dacă „este asumat de coaliţie”. De asemenea, acesta a clarificat actualul stadiul al coaliției și poziția pe care o are USR în această situație.
Președintele UDMR susține că partidul care are cel mai mare număr de mandate în Parlament are șansa de a desemna prim-ministrul unui viitor guvern.
Citește mai multe pe: https://evz.ro/kelemen-hunor-considera-ca-ar-putea-exista-un-nou-guvern-pana-la-craciun-ciolacu-una-dintre-variantele-coalitiei.html