Garda de Mediu: Executarea forajului de la Doicești nu a respectat legea. Amenda de 165.000 de lei

0

La aproape o săptămână de la incidentul de la Doicești, Garda de Mediu Dâmbovița a făcut astăzi mai multe precizări. Instituția spune că firma a cerut avizul APM, dar că nu a așteptat decizia instituției și nu a avut autorizare la momentul forării. Ulterior nu a notificat Garda de Mediu despre problema apărută. Amenzile cumulate sunt de 165.000 de lei.

Conform Gărzii de Mediu, la măsurătorile din 14 noiembrie, s-a constat o depășite a indicatorului PM 10, pe o…

Citește mai multe pe: https://www.gazetadambovitei.ro/actual/garda-de-mediu-executarea-forajului-de-la-doicesti-nu-a-respectat-legea-amenda-de-165-000-de-lei/

Share.
Exit mobile version