Revenit pe meleagurile natale, și legitimat acum la CSM Târgu Jiu, atletul gorjean Adrian Garcea a cucerit medalia balcanică de bronz în proba de 10.000 metri. Performanța a fost obținută alături de echipa României, la finalul săptămânii trecute, la Câmpulung Moldovenesc. Acolo s-a ținut și Campionatul Balcanic de Cros, unde tricolorii au venit pe locul trei. Garcea a fost însoțit la competiție de antrenorul care l-a format, Ion Bură, care a coordonat echipa României din…
Citește mai multe pe: https://gorjeanul.ro/garcea-isi-anunta-intoarcerea-cu-bronz/