„Fii stăpân responsabil!”, campanie de informare în Sectorul 6. Bucureștenii pot fi amendați dacă nu strâng după câinii lor

0

Primăria Sectorului 6 și Poliția Locală fac apel la bucureșteni să strângă mizeria lăsată în urmă de animalele lor de companie. De la începutul anului, agenții au dat aproape 200 de sancțiuni pentru nerespectarea acestei obligații.

Primăria Sectorului 6 vine cu o rugăminte către deținătorii de animale de companie: să fie responsabili atunci când ies cu ei la plimbare pe străzi și în parcuri.

Citește mai multe pe: https://b365.ro/fii-stapan-responsabil-campanie-de-informare-in-sectorul-6-bucurestenii-pot-fi-amendati-daca-nu-strang-dupa-cainii-lor-564565/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version