* Echipa gazdă s-a dovedit mai inspirată în ultimul sfert, s-a impus cu 17-10 și a câștigat meciul
În etapa a 2-a din această ediție la Ligii Naționale de Baschet Feminin, Clubul Sportiv Municipal Târgoviște a jucat în deplasare, la Sfântu Gheorghe, cu Sepsi. Spre deosebire de confruntările din anii trecuți, atunci când clubul târgoviștean era într-o situația complicată, meciul a fost unul echilibrat de această dată, iar diferența a fost făcută în finalul…
Citește mai multe pe: https://jurnaldb.ro/esec-la-sfantu-gheorghe/