Două pugiliste de la CSM Târgoviște, medaliate cu bronz la Cupa României de box feminin

0

Stațiunea Eforie Nord a găzduit, în perioada 16-22 iunie, una dintre cele mai importante competiții de box ale anului: Cupa României Feminin, dedicată sportivelor din toate categoriile de vârstă.

Printre cluburile participante s-a numărat și CSM Târgoviște. Clubul dâmbovițean a fost reprezentate de două sportive, care s-au remarcat prin evoluții curajoase și a reușit să obțină două medalii de bronz: Alexandra Neacșu ( cat. 50 kg – junioare) și Maria Paula Eftimie…

Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2025/06/23/doua-pugiliste-de-la-csm-targoviste-medaliate-cu-bronz-la-cupa-romaniei-de-box-feminin/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version