Amenzi „fulger” la Târgoviște

0

Polițiștii Biroului Rutier din Târgoviște, în colaborare cu reprezentanții Registrului Auto Român (RAR), au desfășurat sâmbătă, 5 iulie a.c., o acțiune de tip „Blitz” pe raza municipiului, în intervalul orar 18:00-01:00. Scopul a fost depistarea vehiculelor care depășesc pragul fonic legal sau care aveau montate dispozitive neomologate pe sistemul de evacuare a gazelor.

În urma verificărilor, au fost aplicate 19 sancțiuni contravenționale, dintre care 16 pentru…

Citește mai multe pe: https://jurnaldb.ro/amenzi-fulger-la-targoviste/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version