Amenzi de peste 340.000 de lei pentru munca „la negru” și lipsa siguranței

0

*15 persoane au fost depistate lucrând fără forme legale în hoteluri și restaurante, iar inspectorii avertizează asupra riscurilor ridicate din sectorul ospitalității

 

Inspectoratul Teritorial de Muncă (ITM) Dâmbovița a desfășurat, în perioada 21 – 26 iulie 2025, o campanie națională de verificare a respectării legislației muncii și a normelor de securitate și sănătate în muncă (SSM) în sectorul HORECA, respectiv în hoteluri, alte facilități de cazare,…

Citește mai multe pe: https://jurnaldb.ro/amenzi-de-peste-340-000-de-lei-pentru-munca-la-negru-si-lipsa-sigurantei/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version