Amenzi de aproape 200.000 lei, aplicate de inspectorii DSVSA Gorj

0

Supermarketuri, magazine alimentare, o măcelărie, o carmangerie, precum și o unitate care se ocupă cu vânzarea pe internet a produselor alimentare se numără printre unitățile care au primit sancțiuni din partea echipelor Direcției Sanitare-Veterinare și pentru Siguranța Alimentelor (DSVSA) Gorj, în urma controalelor efectuate în perioada sărbătorilor de iarnă de luna trecută.

În perioada 16-31 decembrie 2024, inspectorii DSVSA Gorj au efectuat controale și verificări…

Citește mai multe pe: https://www.gorjeanul.ro/amenzi-de-aproape-200-000-lei-aplicate-de-inspectorii-dsvsa-gorj/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version