1 copil din 10 a fost victimă a violenței în primele două luni ale anului școlar, iar incidența este de două ori mai mare la elevii din ciclul primar față de gimnaziu și de patru ori mai mare comparativ cu adolescenții – arată o cercetare efectuată de Organizația Salvați Copiii România. În acest context, este nevoie urgent de mecanisme sigure de raportare a violenței asupra copiilor – atrage atenția Salvați Copiii România.
1 copil din 10 a fost…
Citește mai multe pe: https://incomod-media.ro/2024/11/22/alarmant-1-copil-din-10-a-fost-victima-a-violentei-in-primele-doua-luni-ale-anului-scolar/