La Constanța, se construiește prima centrală pe hidrogen cu bani din PNRR

0

La Constanța se va construi prima centrală termică pregătită pentru tranziția la hidrogen verde din România, a anunțat ministrul Investițiilor Europene, Dragoș Pîslaru.

În cadrul unei vizite pe șantierul noii centrale de la CET Palas, ministrul a subliniat că proiectul — finanțat în mare parte prin PNRR — reprezintă un exemplu clar de investiție durabilă cu impact direct asupra comunității.

Am făcut azi o vizită de teren la Constanța, pe șantierul noii…

Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2025/08/26/la-constanta-se-construieste-prima-centrala-pe-hidrogen-cu-bani-din-pnrr/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version