Unul dintre cele mai cunoscute monumente ce fac parte din Ansamblul Cultural Curtea Domnească din Târgoviște, Poarta Vânătorilor, se va redeschide în curând. Poarta Vânătorilor a făcut obiectul unor ample lucrări de restaurare, care se vor finaliza în această primăvară, după cum anunță primarul municipiului Târgoviște, Cristian Daniel Stan. Potrivit edilului intervențiile au vizat o zonă mai largă, inclusiv strada și trotuarele, care vor fi realizate în aceeași…
Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2025/02/06/investitiile-la-unul-dintre-monumentele-simbol-ale-municipiului-targoviste-se-apropie-de-finalizare/