Complexul Naţional Muzeal „Curtea Domnească” Târgovişte  trece la programul de iarnă 

0

COMUNICAT DE PRESĂ

 

Începând de duminică, 26 octombrie 2025, Complexul Naţional Muzeal „Curtea Domnească” Târgovişte trece la programul de iarnă.

Vă așteptăm la muzeele din județul Dâmbovița pentru recreere, dar şi pentru a descoperi multiplele aspecte ale trecutului şi ale prezentului în plină transformare, oglindite deopotrivă într-o largă varietate de exponate, puse în valoare în expoziţiile permanente şi temporare organizate.

Noul program este următorul:

 

https://damboviteanul.com/2025/10/23/complexul-national-muzeal-curtea-domneasca-targoviste-trece-la-programul-de-iarna-6/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version