Biletele de tren s-au scumpit cu 4,6% începând din data de 15 decembrie, odată cu intrarea în vigoare a noului Mers al Trenurilor 2024 – 2025, ele fiind actualizate cu inflaţia.
Astfel, un abonament de 3 ore pentru zona metropolitană Bucureşti costă 12,5 lei, cu 50 de bani mai mult, pentru 24 de ore – 22 de lei (21 de lei anterior), pentru 72 de ore – 63 de lei (de la 60 de lei).
Abonamentul de 7 zile ajunge la 131 de lei, de la 125 de lei, cel de 15 zile la 204 lei, de la 195…
Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2024/12/15/biletele-de-tren-s-au-scumpit-incepand-de-astazi/