Alpinistul Adrian Ahriţculesei, din Petroşani, care a cucerit vârful Everest (8.848 m) în luna mai a acestui an, a reuşit să escaladeze, vineri, Muntele Kosciuszko (2.228 m), cel mai înalt din Australia, ca parte a proiectului său prin care doreşte să ducă la bun sfârşit Circuitul Seven Summits – cele mai înalte vârfuri de pe toate continentele lumii.
El a postat vineri seara o fotografie pe pagina sa de Facebook cu mesajul „On Top of Australia”, mulţumindu-le,…
Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2024/12/07/alpinistul-adrian-ahritculesei-a-escaladat-muntele-kosciuszko-australia-din-circuitul-seven-summits/