Comportare excelentă pentru Denisa Predică, week-end-ul trecut, la Cupa Romanian Masters Athletics, găzduită în municipiul București, în Sala de Atletism „Ion Soter”. Sportiva clubului târgoviștean, antrenată de Desdemona Banu Ionescu, a reușit două clasări pe podium la seniori, în cadrul probelor de 60 m și 200 m. La sfârșitul ambelor întreceri, Denisa a terminat pe primul loc, în urma unor evoluții pe măsură.
Pe lângă Denisa, CS Târgoviște a mai fost…
Citește mai multe pe: https://damboviteanul.com/2026/01/27/inceput-de-an-bun-pentru-atleta-damboviteana-denisa-predica-a-urcat-de-doua-ori-pe-podium-la-cupa-romanian-masters-athletics/
