10.000 de lei amendă pentru Jysk Târgoviște

0

Magazinul Jysk Târgoviște din centrul municipiului a fost amendat de OPC Dâmbovița care a constat că aspectele sesizate  de   Gazeta Dâmboviței, cu privire la o practică înșelătoare în privința prețurilor, se confirmă.

Mai exact, pe 27 aprilie, Gazeta Dâmboviței a verificat sesizarea unui cititor și a constatat că modul de etichetare a mai multor produse dădea impresia unor produse la preț redus, în mod fals și speculativ. Mai exact, toate produsele erau într-un…

Citește mai multe pe: https://www.gazetadambovitei.ro/actual/10-000-de-lei-amenda-pentru-jysk-targoviste/

Similar Articles TEST

Share.
Exit mobile version